У вільну хвилину

    









    Надворі весна, і ми всі в очікуванні Великодня.
Писанки – це унікальний спадок нашої культури, традицій та справжнє мистецтво! Учасники "Учнівської Спільноти" напередодні величного свята вчились малювати писанки. Іванна Курчик, вчитель образотворчого мистецтва, розказала про історію писанок, про орнаменти яворівського розпису та їхнє значення, пояснила послідовність виконання роботи. Діти самостійно виготовили власну унікальну писанку, яка стане окрасою великоднього деревця на церковному подвір'ї.
Ця творча робота дуже згуртовує школярів, тому це гарна ідея разом провести чудове дозвілля!










    Великодні приготування і клопіткі, і виснажливі, і приємні водночас... Виготовлення писанки – у списку необхідних справ є обов’язково.
Якщо ж ви вирішили покласти у кошик "магазинну" писанку, то свідомо позбавили себе великої приємності. Адже писанка, зігріта теплом власних рук, наповнена символами, перейнята позитивною енергетикою, принесе вам велике мистецьке задоволення й людську радість.
Дякуємо нашим шкільним майстриням – учительці образотворчого мистецтва Іванні Курчик і бібліотекарці Марії Батіг – за те, що організували для охочих майстерку з писанкарства.
В атмосфері індивідуальної фантазії, творчої змагальності, професійної підтримки народжувались писанки. У кожного своя, не схожа на іншу, гарна й особлива.
Комусь припав до душі геометричний візерунок космацького типу – і писанкарка справилася. Бо ж виводити рівні й симетричні лінії на яйці не так легко.
Хтось завбачливо обрав рослинний орнамент: його легше втілити. Адже квіточки й листочки не мусять бути геометрично рівними...
А крапанка... Думаєте це так просто наставити "цяточок"?
Насправді, ні! Щоб крапанка мала гарний довершений різнокольоровий стрій, треба ретельно підібрати послідовність кольорів. Як добре, що Іванна Василівна завжди підкаже, як краще це зробити.
Нашій роботі сприяла сама атмосфера шкільного музею українських старожитностей, яким опікується бібліотекарка Марія Іванівна. Взори українських рушників, фантазії на глиняних виробах, яворівські розписи на скрині й колисочці надихали на творчість.

Писаночки малювали, пасочку куштували, психологічно відпочивали...
Наш список передвеликодніх справ поменшав на один пункт – писанку намальовано!
Якщо ви ще розмірковуєте, яку наліпку придбати в магазині, то не поспішайте...
Візьміться за писанкарство власноруч!
Вам це неодмінно сподобається і принесе величезне задоволення.
Спробуйте і переконаєтесь!

Дякуємо нашим захисникам за можливість.
Хай Великодня радість прийде до усіх українців: хто захищає і кого захищають!










Писанковий розмай
   
 Писанка, крашанка, дряпанка, крапанка – таке різноманіття назв традиційного, давнього, українського, великоднього символу.
    Нашим бабусям вдавалося мистецьки виводити на яйці чудернацькі візерунки, які не просто були мистецьки прекрасними, але й глибоко символічними.
    Сучасна молодь може придбати у магазині готові писанки чи прикраси, за допомогою яких легко і швидко можна «намалювати» писанку. Проте у ній не буде живого людського тепла, енергії рук, закладеного символізму…
    Тому ми з учнями 7 – Б та 7 – В класів озброїлись писачками, воском, яйцями – і взялись до роботи!
    Який то цікавий процес! Виводити символи життя, долі, врожайності, безконечності; добирати улюблений колір; захоплено спостерігати, як під ясним полум’ям свічечки оживає нанесений малюнок.
   Вдячні писанкарській майстерні, у яку в ці дні перетворилась селищна бібліотека Народний дім і бібліотека смт Шкло
    Нехай оживуть писанкові життєствердні символи, нехай вмережані у розпис дитячі думки й сподівання стануть дійсністю!








Для мене кава - це не просто напій,а справжнє дійство, без якого не обходиться кожен день. Зранку п'ю каву, а ввечері нею створюю малюнки. Люблю її за те, що вона вміє об'єднати людей. Це найкраще для арт-терапії.







    З метою налагодження партнерських відносин делегація Шклівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. Корчака побувала у місті Кольбушова, республіка Польща. Цікавою та змістовною була зустріч у школі №1. Обмінювались думками, досвідом, планували нашу подальшу співпрацю, домовлялись про те, щоб наші учні та вчителі брали участь у міжнародних програмах та проєктах. Похвально, що польські колеги також дуже зацікавлені у такій співпраці. Ввечері мали спільну конференцію та вечерю. У заході брали участь: депутат польского сейму, начальник департаменту освіти Підкарпатського воєводства, начальник департаменту Підкарпатського воєводства по роботі з нацменшинами, бургомістр міста із заступниками, представники фундаціі молоді та спорту, педагогічний колектив школи №1. Директор Шклівського закладу Дубик О.В. розповіла про Героя, ім‘я якого носить школа, про роботу і досягнення педагогічного колективу в умовах воєнного стану, про волонтерську діяльність, яка проводиться у закладі. Подякувала друзям-полякам за величезну допомогу, яку вони надають від початку війни. Багато дітей і дорослих з нашої громади також знайшли там прихисток. Разом із польскими колегами у дружній та теплій атмосфері пройшов майстер-клас по розмальовуванню яворівської забавки під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Курчик І.В.

    Це була прекрасна поїздка, яка нам додала мотивації, досвіду, море позитивних емоцій. Вражені простотою та теплотою відносин. Щира подяка головним організаторам Роману Каракевичу та Ользі Дубик за ідеї та вміння їх реалізації. Сподіваємось на подальшу спільну співпрацю нашого закладу, громади з польськими колегами.

   
Дякуємо Богу та ЗСУ за чудову можливість!

Ми все здолаємо, ми вистоїмо, бо маємо у серці Бога...
Учителі Шклівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. М. Корчака І-й семестр навчального року завершили творчою та духовною відновою.

Подаруй янгола!

Різдвяні свята важко уявити без подарунків. Але зовсім не обов'язково бігти у магазин і скуповувати сувеніри. Набагато приємніше самостійно виготовити подарунок.













Підсумкова конференція лідерів Учнівської Спільноти...
Плідно попрацювали, попри всі негаразди...
Наші зустрічі:
дружня атмосфера;
коло однодумців;
розвиток лідерських якостей;
запашна кава і солодощі;
майстер - клас;
романтична музика;
сюрпризи;
гості, ангели, Миколай;
Шквал емоцій...


Немає коментарів:

Дописати коментар